הפנים הן האיבר הבולט ביותר בגוף האדם, וגם זה שמושך אליו את תשומת הלב הרבה ביותר. בהתאם כל מי שרוצה ליהנות ממראה מרשים משקיע בטיפוח הפנים. כדי לספק את הצורך הנ"ל פותח מגוון רחב מאוד של טיפולי פנים בשלל טכניקות ועם שלל חומרים מתקדמים.

ישנם טיפולים ממוקדים בבעיה ספציפית – למשל טיפול באקנה או הסרת פיגמנטציה. ישנם טיפולים שהמטרה שלהם כללית – אנטי אייג'ינג, עור פנים זוהר וכו'. בכל מקרה ההבחנה העיקרית בין כל סוגי טיפולי הפנים היא משך ההשפעה של כל אחד מהם: יש טיפולים שיוצרים שינוי משמעותי אבל לטווח קצר מאוד, ויש טיפולים שהתועלת מהם היא לטווח ארוך, וכך למעשה ניתן לשמר מראה צעיר, חיוני ומחמיא באופן קבוע. בעמוד זה תמצאו הסברים לגבי הסוגים השונים של טיפולי הפנים כדי שתוכלו לבחור את זה המתאים לכם ביותר.

טיפולי קוסמטיקה

הקוסמטיקה היא אבן היסוד של שגרת הטיפוח שמעניקה זוהר וניקיון לפנים. בטיפולים קוסמטיים נעשה שימוש בעיקר בתכשירים המכילים חומרים מזינים – סרומים וקרמים שמכילים במינרלים חשובים ו-ויטמינים חיוניים. מרכיב נוסף בטיפול יופי אצל קוסמטיקאית הוא ניקוי הפנים מכל הלכלוכים שמצטברים בהם באופן בלתי נמנע תוך כדי שגרת החיים.

התוצאה היא פנים נקיים וקורנים, והבדל משמעותי בין המראה שלהם לפני הטיפול לבין המראה שלהם אחרי הביקור במכון הקוסמטיקה. השינוי הוא בעיקר במרקם עור הפנים, שזוכה להתחדש כך שהוא משדר פחות עייפות.

יחד עם זאת חשוב להבין שטיפולים אלה לא מחליקים קמטים קיימים ולא מייצרים שינוי עמוק. הם לא מחדשים את הקולגן שברקמות הפנים, וגם לא משפיעים על האלסטיות של תאי העור – ולכן הם מומלצים בעיקר כטיפול שדרוג לפני אירוע חשוב ולא כתחליף לטיפולי פנים יסודיים יותר.

מזותרפיה

מזותרפיה היא טיפול שמחזיר לתאי העור בפנים את הקולגן שהם זקוקים לו. קולגן הוא חלבון נפוץ בגוף שלנו, ובפרט בפנים, כשהחלק שלו מתוך כל החלבונים בפנים הוא 80%. החל מסביבות גיל 30 הגוף מייצר פחות ופחות קולגן, וכתוצאה מכך ישנו רפיון בעור הפנים, מופיעים קמטים ובאופן כללי המראה מתחיל לשדר פחות חינניות ויותר עייפות.

טיפול מזותרפיה מסייע לגוף לחזור ולייצר יותר קולגן – בזכות הזרקת חומרים רלוונטיים לשכבה עמוקה בפנים. החומרים כוללים ויטמינים לשיפור איכות העור, מינרלים חיוניים, חומרי מילוי (למשל חומצה היאלורונית), נוגדי חמצון ותרכובות ייעודיות לאנטי אייג'ינג. גם החומרים עצמם וגם הפגיעה המבוקרת במהלך ההזרקה מעלים את רמת הקולגן, ותורמים למיצוק עור הפנים והחזרת האלסטיות. 

טיפול PRP

טיפול פנים נוסף שמבוסס על הזרקה ומחייב ידע רפואי כדי להפיק ממנו מקסימום תועלת. בטיפול זה נשאב מגוף המטופלים דם, ובאמצעות תהליך מיוחד מזוקק ממנו ה-PRP – פלזמה עשירה בטסיות (Platelet Rich Plasma). בפלזמה יש חלבונים חשובים וגם אשלגן, סידן ומינרלים נוספים. בטסיות יש גורמי גדילה שמסייעים ביצירת פיברובלסטים, ואלה מהווים בסיס לקולגן חדש. התוצאה: מראה מוצק ובריא יותר לעור הפנים, ושיפור שנשמר לטווח ארוך.

טיפולי פנים בטיקסל

דרך נוספת לספק לעור הפנים את הקולגן היא באמצעות טיקסל – מכשיר חדשני שהפעולה שלו מבוססת על חום. אנרגיית החום שמועברת מה-Tixel דרך ידית בעלת מוליכות גבוהה פוגעת בעור הפנים, פגיעה מדודה ומבוקרת כמובן. עקב הפגיעה הגוף מבקש לרפא את עצמו, והדרך שבה הוא עושה זאת היא ייצור קולגן – שכאמור בא לידי ביטוי ברקמות עור חדשות, חלקות יותר ומוצקת יותר.

טיפולי פנים בטיקסל מתאימים גם למי שרוצה לטשטש צלקות אקנה, פיגמנטציה ופגמים אחרים, וגם כשהמטרה היא הצערת עור הפנים.

טיפול פנים בעזרת לייזר מתקדם

השילוב של טכנולוגיות מתקדמות ורופא עם ניסיון רחב היקף הוא הבסיס גם של טיפולי פנים בעזרת XEO, מכשיר חדש בעל 7 ידיות שלכל אחת מהן אימפקט שונה – וביחד ניתן ליצור שינוי מקיף וניכר לעין.

מכשיר ה-XEO מאפשר לטשטש צלקות, למצק את עור הפנים, להחליק קמטים, לטפל ביעילות בכתמי שמש, להסיר כלי דם בולטים יתר על המידה ונגעי עור שונים, וכן לבצע פילינג יסודי. בכל מקרה הטיפול הוא בלייזר, באורכי גל שונים בהתאם לסוג עור הפנים, לגוון שלו ולמטרת הטיפול, והתוצאה כוללת גם יותר קולגן ואלסטין שמקנים לעור הפנים גמישות ומראה מחודש וצעיר יותר.

טיפולים להחלקת קמטים

קטגוריה נוספת של טיפולי פנים שגם אותם חשוב לעבור אך ורק אצל כירורג פלסטי מוסמך, גם אם הם נתפשים כפשוטים יחסית היא הטיפולים שמתמקדים בהחלקת קמטים. הטכניקה המשמשת למטרה זו היא הזרקה – בין אם של חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית , ובין אם הזרקת בוטוקס שמפחיתה פעילות יתר של שרירים מייצרי קמטים.

הזרקת חומצה היאלורונית או בוטוקס  חייבת להיות מדויקת מאוד, הן מבחינת הנקודות בפנים שאליהן מוחדר החומר והן מבחינת המינונים. זו הסיבה שרק מומחה לכירורגיה פלסטית מנוסה ובעל בקיאות מקצועית מעמיקה שנרכשה בשנים רבות של לימודי רפואה ועבודה בתחום יודע ליצור את השינוי המחמיא ביותר. בנוסף רק רופא יודע לספק את המענה הנכון במקרים שבהם ישנן תופעות לוואי, כך שאצלו אפשר לעבור כל טיפול פנים בראש שקט באמת.

אולי יעניין אותך גם

צרו איתנו קשר