מתי ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה?

איך מתבצע הניתוח? מהי תקופת ההחלמה מהניתוח ומהן תופעות הלוואי?
השנים מטביעות את חותמן על החזה הנשי המושפע מלידות, הנקה, ירידה במשקל, הזדקנות העור ודילול רקמת השומן השדי. תנודות פיזיולוגיות אלו עשויות לגרום לחזה לצנוח ולאבד מעט מיופיו. ניתוח הרמת חזה שמתבצע בצורה מקצועית, הוא מעיין "חזרה במכונת זמן" שבכוחה להחזיר את יופיו של החזה ולהותיר אותו זקור ומתוח, בדיוק כפי שהיה בטרם נתנו השנים בו את אותותיהן. בניגוד לשיטות בעבר בהן היה נהוג להסתמך על מעטפת השד (עור) בלבד, ניתוח הרמת החזה המודרני מתבסס על יצירת "שלד" הנבנה מרקמת השד עצמה. שלד זה מאפשר יצירת תמיכה לשד שתחזיק לאורך זמן.

ההכנה לניתוח הרמת חזה

לפני ניתוח הרמת חזה נערכת במרפאה פגישת יעוץ מקיפה בה דנים בציפיותייך מהניתוח ובתוצאות הצפויות להתקבל בעקבותיו. במהלך הבדיקה, נבחן יחד את האפשרויות העומדות בפניך וננסה להבין מהי התוצאה הרצויה מבחינתך והאם היא ברת השגה. הבדיקה תכלול בדיקת התאמה לניתוח הכוללת המחשה לתוצאה הסופית, לעיתים בעזרת דגמי שתלים. לא כל מועמדת לניתוח הרמת חזה תוכל להשיג את התוצאה עליה חלמה, לפיכך ישנם מקרים בהם עדיף שלא לקיים את הניתוח בשל אי התאמה או בשל ציפיות בלתי ריאליות. הבדיקה נערכת ללא תשלום ובלי שום התחייבות מצדך.

מהלך ניתוח להרמת החזה

ניתוח להרמת חזה (או בשמו הרפואי, מסטופקסיה) הוא אחד מהניתוחים המורכבים ביותר בעולם הכירורגיה הפלסטית.
מעבר לעובדה שמדובר בניתוח שמבוצע לרוב בהרדמה מלאה, ניתוח להרמת חזה מצריך ביצוע של שתי פעולות סבוכות יחסית בעת ובעונה אחת.
על מנת להגיע לתוצאה מושלמת חשוב מאוד למתוח את רקמות השד על מנת שהחזה יהיה זקור, ובו בעת במקרים מסוימים, מוחדרים שתלים שיגרמו לעור השד להיות מתוח ומלא. במקרים מסויימים, כאשר החזה נפול אך מלא, ניתן להימנע מהחדרת השתלים, אולם חשוב לבחון כל מקרה לגופו על מנת לקבל תוצאה אופטימלית.

חשוב לציין שהחדרת השתלים עצמה אינה גורמת להרמת חזה, ההיפך הוא הנכון – השתלים מגבירים את העומס על רקמות השד וגורמים לנפילה מואצת של השד. לכן, בחזה הנפול מומלץ לבצע ניתוח להרמת חזה ולא להגדלת חזה.

ההחלמה מניתוח להרמת חזה

ניתוח הרמת חזה אינו מצריך אשפוז וברוב המקרים תוכלי לצאת מבית החולים עוד באותו היום. לרוב, יום או יומיים אחרי הניתוח, כבר תוכלי להתקלח ולבצע בקלות את רוב הפעילויות שאת רגילה לעשות. יחד עם זאת, אנו ממליצים לקחת חופשה של מספר ימים על מנת לתת לגוף להחלים ולהימנע מפעילות מיותרת שעלולה לגרום לכאב.

במהלך כל תקופת ההחלמה מניתוח הרמת חזה אנו מעמידים לרשות המנותחות "קו פתוח" לשאלות ותמיד שמחים לייעץ ולעזור בכל בעיה שמתעוררת.

חודש אחרי ניתוח הרמת חזה

כחודש לאחר הניתוח, נסיר את החבישות. בשלב זה תוכלי ליהנות מתחושת הביטחון העצמי שהחזה הזקור יעניק לך, לבקר בחנויות להלבשה תחתונה על מנת "לרענן את הקולקציה" ולאוורר את השמלות שהפסקת ללבוש.

אנו במרפאות תל אביב לכירורגיה פלסטית מבינים שבסופו של דבר התוצאה הסופית של הניתוח היא הדבר החשוב ביותר עבורך. ניסיון של שנים ארוכות ומאות מטופלות מרוצות לצד הקפדה בלתי מתפשרת על הבריאות שלך כמטופלת מאפשרים לנו להציע לך טיפול ברמה הגבוהה ביותר.

לפרטים נוספים ולתאום בדיקת התאמה ללא שום התחייבות מצדך צרי עמנו קשר. נשמח לעזור לך.

יש לי חזה גדול ואני רוצה לפתור שתי ציפורים במכה אחת, גם להרים את החזה וגם להקטין אותו, יש אפשרות כזו?

כן בהחלט. זה מאוד מקובל לבצע את התהליך הזה בו זמנית וגם כמובן מבחינת רפואית עדיף מאשר להכנס לשני ניתוחים נפרדים.

מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח להרמת חזה?

ניתן לעשות ניתוח להרמת חזה מגיל 17, אבל אם את מרגישה שאת עדיין מתפתחת מומלץ להמתין. בכל מקרה בפגישת ייעוץ תעברי בדיקות ונחליט ביחד מתי יהיה הזמן הנכון ביותר עבורך לניתוח.

האם לאחר ניתוח הרמת החזה הוא יישאר במקומו החדש לתמיד?

הניתוח יחזיק לשנים רבות, אך יש לקחת בחשבון פאקטורים נוספים כמו גנטיקה, תהליכי הזדקנות העור והאלסטיות של העור. מעבר לכך, יש גורמים מכריעים כמו לידות והנקות, לכן מומלץ לעבור את הניתוח לאחר הרינות ולידות.

האם עדיף להעשות ניתוח הרמת חזה עם שתלים או ללא שתלים?

אם אין צניחה משמעותית עם השתלים, ניתן בהחלט לעשות את הניתוח יחד איתם, יש להגיע לפגישת ייעוץ לפני הניתוח ולקבל החלטה ביחד.

ילדתי לא מזמן ואני עדיין מניקה, האם אפשרי לעשות את הניתוח בשלבי ההנקה?

עדיף לסיים את תקופת ההנקה או להמתין 6 חודשים לאחר הלידה.