החזה הוא איבר המסמל עבור נשים רבות את נשיותן ומיניותן, יחד עם זאת לא כולן נולדו עם החזה שהן חלמו עליו, מה גם שהחזה עובר שינויים רבים בעקבות שינוי משקל, הריון, לידה והנקה.

ניתוחי חזה נחשבים כיום להליך נפוץ והפופולארי ביותר בתחום הפלסטיקה, הטכנולוגיה המתקדמת לצד הניסיון הרפואי הרב המצטבר מאפשר היום לבצע את הניתוחים האלו במידת בטיחות גבוהה מאוד, מה שהופך את הניתוח לכ"כ פשוט ושכיח.

 

ניתוחים חזה  לאורך ההיסטוריה

ההיסטוריה של ניתוחי החזה החלה בסוף האלף הקודמת, ניתוח הגדלת החזה הראשון בוצע בשנת 1895 על ידי ד"ר צ'רני, שהשתיל גידול שומני בחזה של אישה. בשנים שלאחר מכן ניסו רופאים שונים שתלים מחומרים מגוונים: פרפין, שעווה, שמן זכוכית וחומרים אחרים.

בשנות ה-60 הציגה חברת דאו קורנינג את השתלים המודרניים, העשויים מעטפת סיליקון עבה. בשנות ה-80 וה-90 הופיעו שתלים נוספים עם מעטפת דקה ושתלי סיליקון מחוספסים.

בשנת 1991 בעקבות משבר הסיליקון בארה"ב החלו בארה"ב לבצע הגדלת חזה  באמצעות שתלים הממולאים מי מלח. בשאר מדינות העולם מבוצעים עד היום ניתוחי חזה באמצעות סיליקון נוזלי.מהן ההשפעות הפסיכולוגיות של ניתוחי חזה?

גופנו  עובר שינויים רבים לאורך השנים, השמנה, הרזיה, נטיות גנטיות, הריון, לידה והנקה, כל אלו משפיעים על מראה החזה ועל הדימוי העצמי והגופני, שלעיתים אף יש תחושה של ירידה באטרקטיביות ובמיניות.

מחקרים שנערכו עם נשים שעברו ניתוחי חזה העידו על שיפור  במצב הרוח, בחיי החברה ובתחושה שלהן כלפי עצמן וכלפי הסביבה. הן תיארו תחושה נינוחה, עצמאית ובטוחה יותר בעקבות הניתוח.

למי מתאימים ניתוחי חזה ?

קיימים סוגים שונים של ניתוחי חזה ולכל אחד מהם קהל יעד שונה:

ניתוחי חזה על כל סוגיהם מתאימים לנשים מגיל 18, הגיל שבו מגיעה בשלות הורמונלית.

ניתוח הגדלת חזה מיועד לנשים שמעוניינת להגדיל ולשפר את מראה החזה שלה.

ניתוח חזה נותן מענה גם במקרים של א-סימטריה בין השדיים במקרים כאלו מקטינים שד אחד או מגדילים במעט את השד השני על מנת ליצור איזון ואחידות במראה החזה.

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים עם חזה נפול שמעוניינות להרים ולעצב מחדש את מראה החזה.

ניתוחי הקטנת חזה מיועדים הן לנשים בעלות חזה  גדול ומכביד והן לגברים שמעונינים להקטין חזה.

אילו סוגי ניתוחים לעיצוב הגוף קיימים?

הגדלת חזה ניתוח הגדלת חזה מבוצע על ידי הכנסת שתלי סיליקון לשד ומאפשר לך בהליך פשוט ושכיח לעצב את מראה החזה שלך בדיוק כפי שחלמת.

הרמת חזה ניתוח  אסטתי  שנותן מענה לנשים שמעוניינות להחזיר את מראה החזה המורם והצעיר. במהלך השנים החזה הנשי צונח כתוצאה מלידות, הריונות, דיאטות והזדקנות, בניתוח פשוט וקצר יחסית ניתן להחזיר את המראה הצעיר והחיוני. ניתן לשלב ניתוח להרמה עם הגדלה או הקטנת חזה.

הקטנת חזה חזה גדול וכבד עשוי פעמים רבות לגרום לכאבי גב, כתפיים וצוואר ולהפוך לבעיה רפואית ממשית. לכן ניתוח הקטנת חזה הוא בריאותי ואסתטי גם יחד.

ספורטאיות רבות ונשים שעוסקות בפעילות גופנית מוצאות שחזה גדול הינו מכשול ובעיה המכבידה עליהן ומקשה עליהן להגיע להישגים ספורטיביים ולכן נוטות להקטין חזה על מנת לשפר את ביצועיהן.

בשנים האחרונות נראת עלייה בשכיחות ובביקוש לניתוחי הקטנת חזה.

שחזור שד ניתוח לשחזור מיועד לנשים שבעקבות מחלת הסרטן נאלצו לעבור כריתה מלאה או חלקית של השד. הניתוח יכול להתבצע מיד לאחר סיום הטיפולים האונקולוגיים וההחלמה מהכריתה או לאחר תקופה.

מטרת ניתוח השחזור הוא ליצור מראה סימטרי בין השדיים, לשקם את שלמות הגוף והדימוי העצמי הנשי. ניתן לבצע גם שחזור של הפטמה והעטרה במקרה הצורך.

ניתוח זה הוא מורכב ולאחריו ישנו תהליך החלמה בין מספר שבועות, בהתאם לנתונים ולקצב האישי של כל מטופלת.

.הניתוח מצליח לרוב לשחזר את צורת השד, ולא פחות חשוב מכך לשחזר את תחושת הנינוחות עם הגוף ואת הדימוי והביטחון העצמי

גניקומסטיה מונח המתאר חזה מפותח ואף נשי בעקבות רקמות שומן ועודפי עור גברים רבים חשים מבוכה ובושה ואף נמנעים מפעילויות ספורטיביות וחברתיות בעקבות חזה בולט ונשי או אי סימטריה בחזה.

תופעה של חזה בולט אצל גברים אמנם שכיחה אך לא מדוברת. עם זאת בשנים האחרונות עולה הביקוש לניתוחי הקטנת חזה לגברים.

מטרת הניתוח היא השגת חזה שטוח, סימטרי וגברי. זהו הליך כירוגי מהיר ההתאוששות מהניתוח מהירה, בתוך מספר ימים ניתן לחזור לפעילות מלאה.

 

 

שאלות נפוצות

מתי אפשר לטוס לחוץ לארץ לאחר הטיפול?

אפשר לטוס, השתלים עוברים בדיקות מחמירות של ה-FDA וה-CE ומיובאות לרוב מחו"ל לארץ. לכן, אם לחץ הטיסה היה בעייתי הם כבר היו מתפוצצים במטוס בדרך לארץ.

האם יש מגבלות מסויימות לאחר ניתוח חזה? פעילויות שלא ניתן לעשות?

יש להמנע לאחר הניתוח מהרמת משקלים כבדים, כן, גם תינוק נחשב משקל כבד ומפעילות מאומצת. מומלץ להשמע להוראות הרופא בכל מקרה. לאחר תקופת ההחלמה תוכלו לחזור לפעילות שגרתית.

מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח חזה?

ניתוח חזה מתאים לנשים שהשד שלהם סיים להתפתח ויש להן חזה קטן או אי סימטרי. נשים שהן לאחר לידות וסובלות מצניחת חזה או חזה קטן ומעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?

במהלך הניתוח אין סיכון לצינוריות של החלב, ולכן אין בעיה להניק לאחר הניתוח ולעיתים במקרים של פיטמה שקועה זה אפילו יכול לשפר את יכולת ההנקה, כאשר הפטימה יוצאת החוצה בעזרת השתל ולתינוק יותר קל למצוא אותה.אלא אם ישנו חיתוך בקו הפיטמה ואם כך יש להתייעץ עם הרופא לפני הניתוח בנושא זה.

כמה זמן ניתוח הגדלת חזה יכול להחזיק?

האחריות על השתלים היא לכל החיים, למרות שבפועל הם מחזיקים בין 10 ל-15 שנים.