למי מתאים ניתוח להרמת מצח וגבות?

ניתוח הרמת המצח והגבות נותן מענה לחלק העליון של הפנים, מתאים לנשים וגברים בגילאי 50 ומעלה המעוניינים במראה צעיר ומתוח לצד פתיחת אזור העיניים. להשלמת מראה אופטימלי ניתן לשלב ניתוח עפעפיים.

למי לא מתאים ניתוח להרמת מצח וגבות?

ניתוח הרמת גבות אינו מתאים למועמד עם מצב נפשי לא יציב או ציפיות שאינן מותאמות לתוצאות הצפויות, או מועמד שלא עומד בקריטריונים הפיזיים.

הליך הניתוח

ישנן כמה שיטות להרמת גבות, בחירת השיטה המועדפת תלויה במינו של המטופל, בגילו, בצמיחת השיער ועוד. לדוגמה:

  • השיטה האנדוסקופית – שיטה מתקדמת לא פולשנית, שמשלבת מכשיר אנדוסקופי, וכוללת ביצוע 3-5 חתכים מזעריים על קו השיער מעל לאוזן. ההתאוששות בשיטה זו מהירה יותר, בערך כשבוע, צפויה נפיחות קלה ונימול באזור החתכים. הצלקות שנותרות קטנות ומוחבאות בשיער וכמעט שאינן נראות.
  • שיטת אמצע המצח – ביצוע חיתוך בחלקו האמצעי של המצח, באזור אחד הקפלים הטבעיים של המצח. תהליך ההחלמה לאחר הניתוח בשיטה זו ארוך יותר, צפויים שטפי דם ונפיחות בעפעפיים בשבוע-שבועיים הראשונים, לאחר התמוססות התפרים תישאר צלקת באזור המצח.
  • השיטה ה pre-trichial – ביצוע חיתוך עדין של כ-2 מ"מ מאחורי קו השיער בצורה אורכית. הסרת עודפי העור מתבצעת דרך חתכים לאורך קו השיער. לאחר הניתוח ייתכנו בצקות ונפיחות אשר תרד לאחר שבוע-שבועיים.
  • השיטה הישירה – ביצוע חתך סמוך לקו השיער והסרת עודפי העור. המנתח יסגור את החתך בתפרים רגילים או נמסים. צפויה נפיחות וסימנים כחולים שירדו לאחר שבוע –שבועיים. בסופו של ההחלמה תישאר צלקת קטנה סמוך לקו השיער.

הליך הניתוח להרמת גבות מתבצע בהרדמה מלאה, לאחר הניתוח יאושפז המנותח למספר שעות לצרכי מעקב והתאוששות.

הסיכונים בניתוח הרמת מצח וגבות

כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים, כמו דימום, ירידה בתחושה באזור החתך, צלקת קלואידית, אי סימטריה בגובה הגבות, נשירה ואי צמיחת שיער באזור החתך ופגיעה בעצב המצח.במרפאתנו צוות מיומן בראשותו של הפלסטיקאי ד"ר סילפן, נשמח לענות על כל שאלה ולתאם פגישת ייעוץ.

כמה זמן לאחר ניתוח הרמת גבות ניתן לטוס לחוץ לארץ?

מומלץ להמתין עד לסיום תקופת ההחלמה שלרוב אורכת בממוצע כשבועיים.

האם אני אצטרך ניתוחים נוספים, לאחר הניתוח הראשון של ניתוח הרמת גבות?

לרוב ניתוח הרמת גבות משולב עם ניתוח הרמת מצח, אך בהחלט לא חובה. יש להפגש עם הרופא המנתח ולתייעץ עימו.

למי מיועד ניתוח הרמת גבות?

הניתוח מיועד לנשים וגברים המעוניינים לשפר את מראה הגבות שלהם והסימטטרייה שלהם.לרוב משולב עם ניתוח הרמת עפעפיים או הרמת מצח.

מה ההנחיות לטיפול לאחר ניתוח הרמת גבות להצלחת הניתוח?

מומלץ להשתמש בקומפרסים קרים על איזור הניתוח, זאת רק לאחר שעבר יום מהניתוח. יש לשמור על המקום היגייני ככל האפשר. יש להמנע מלהשתמש במייבש שיער ולחפוף כל יום או יומיים. בנוסף, בחודשים הראשונים יש להמנע מחשיפה לשמש.