5 טיפים להפגת פחדים מניתוחים פלסטיים

קפה או תה? נעל עקב או נעל שטוחה? להיות או לא להיות? ההחלטות בחיים יכולות להיות מסובכות מאוד.

קרא עוד >>

"הדבר היחיד שיש לפחד ממנו הוא הפחד עצמו"

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

קפה או תה? נעל עקב או נעל שטוחה? להיות או לא להיות? ההחלטות בחיים יכולות להיות מסובכות מאוד. למרבה המזל, ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי הפכה מסובכת פחות עם ההתקדמות הרבה בטכנולוגיה, בשיטות הניתוח, בנגישות למידע ובבטיחות של ניתוחים אלו. כמובן שההתקדמות הזאת אינה מפיגה חששות בהכרח. אז היום אנחנו הולכים לדכא חמישה פחדים גדולים שהיו יכולים למנוע מכם לעבור ניתוח פלסטי.

הפחד עצמו

יש משפט ידוע של רוזוולט שאומר: "הדבר היחיד שיש לפחד ממנו הוא הפחד עצמו". משפט זה אמנם אינו נוגע ישירות בפחד מניתוחים פלסטיים והוא גם נאמר הרבה לפני שסיפורי זוועה של ניתוחים פלסטיים שהשתבשו הוצגו בכל אמצעי מדיה. באופן טבעי, לאחר שנחשפים למידע כזה, מתגבר הפחד, והוא עלול לגרום למטופלים פוטנציאליים לוותר על תכניתם לעבור ניתוח פלסטי. עם זאת, באותה הקלות שבה נחשפים למידע מסוג זה, קל היום להיחשף למידע שיכול להרגיע את המטופל ולתמוך בהחלטה לעבור ניתוח פלסטי, כמו המומחיות, הוותק והניסיון של המנתח, המלצות וחוות דעת של מטופלים וכו'.

 

מחיר הניתוח הפלסטי

עוד נקודה כואבת שיכולה להשפיע על ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי היא המחיר הגבוה. מחירו של ניתוח פלסטי יכול להתחיל מכמה אלפי שקלים לניתוח אף ולהגיע לכמה עשרות אלפי שקלים לניתוחי חזה ושאיבת שומן, אבל אפשר להשיג מימון חלקי של הניתוחים באמצעות קופות החולים וביטוחי הבריאות.

הפחד מהתוצאות

אחד הפחדים הנפוצים מפני ניתוחים פלסטיים הוא הפחד מפני תוצאה מלאכותית מדי, בייחוד בניתוחים כמו מתיחת פנים שתוצאותיהם בולטות יותר לעין. כיום המנתחים הפלסטיים מנסים לספק למטופל תוצאה טבעית, מציאותית ופרופורציונלית למבנה גופו או פניו.

החלמה מהניתוח

ישנם אנשים שחוששים מזמן ההחלמה הממושך שמצריך ניתוח פלסטי. מסיבה זאת, חשוב להתייעץ מראש עם הרופא המנתח ולברר מהו זמן מנוחה המדויק שהניתוח מצריך – ייתכן שתופתעו וההחלמה תהיה קצרה ממה שחשבתם. בנוסף, אפשר לתכנן את הניתוח לפי הזמן הנוח לכם, למשל בחגים או בחופשה בצימרים.

פחד מתגובות הסביבה

כשמתייעצים עם הסביבה הקרובה צריך לקחת בחשבון שיהיו תגובות כמו "למה את צריכה את זה?", "חבל על הכסף" או "אתה יפה גם ככה", ואף התנגדות מוחלטת. מומלץ להתייעץ עם אנשים קרובים (ואף לבוא אתם לפגישת הייעוץ עם הרופא, כדי שיוכלו לשאול שאלות, לראות תמונות וללמוד על ההליך עצמו), אבל תמיד כדאי להקשיב לעצמכם, בייחוד אם מדובר בפגם אסתטי אובייקטיבי שתיקונו יכול לשפר לכם את הביטחון העצמי ואת איכות החיים.

בסופו של דבר, ההחלטה היא בידיים שלכם: לכן כדאי לעשות "שיעורי בית" מראש, לאסוף מידע רב ככל האפשר, ולהתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך לפני שתתחייבו לניתוח.

הפסיכולוגיה שמאחורי ניתוחים אסתטיים – ד"ר סילפן

בראיון בתכנית הבוקר של אודטה, מסביר ד"ר רם סילפן מהו האפקט הפסיכולוגי של הניתוחים הפלסטיים.

כיצד ניתוח הקטנת חזה, עשוי להשפיע על דימוי עצמי, על איכות החיים ועל התחושה הכללית, כמו גם ניתוח אף או ניתוח הצמדת אזניים.

פעמים רבות תגובות מהסביבה עשויות ליצור תסביכים ובעיות בדימוי העצמי, לכן ישנם ניתוחים שמומלץ לבצע כבר בגיל צעיר ולמנוע את הנזקים הפסיכולוגיים.

החלק המרכזי הוא הבנת צרכי וציפיות המטופל וביצוע התאמה מדויקת לצרכיו הפיזיים והפסיכולוגיים.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי גוף נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי גוף לעיצוב מראה הגוף, ביניהם, שאיבת שומן, מתיחת הבטן, ניתוח עיצוב הטבור, מתיחת זרועות, ניתוח מתיחת ירכיים, ניתוח עיצוב הישבן, טיפול בעודפי עור, ובגידולי עור, ניתוחי פלסטיקה וגינלית וניתוחים לחיטוב הגוף

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top