כל המידע על ניתוחמתיחת פנים לגבר

באופן מסורתי, ניתוחים פלסטיים נתפסים כנחלתן של הנשים בלבד. עם זאת, בעשור האחרון, חלה עלייה מתמדת במספר הגברים המבקשים לחדש את מראה הפנים שלהם

באופן מסורתי, ניתוחים פלסטיים נתפסים כנחלתן של הנשים בלבד. עם זאת, בעשור האחרון, חלה עלייה מתמדת במספר הגברים המבקשים לחדש את מראה הפנים שלהם. בעבר, גברים התמקדו בעיקר במראה גופם, אבל האווירה התחרותית שמאפיינת את ימינו, בין אם בעבודה ובין אם בתחום ההיכרויות, הופכת את מתיחת הפנים לניתוח אידיאלי ומבוקש בקרב גברים שרוצים לשמור על מראה צעיר.

למרות העלייה המתמדת במספר הגברים שמתעניינים בניתוחי מתיחת פנים, הרוב המוחלט של המטופלים הוא נשים ולמעשה מעט מאוד גברים עוברים הליכים כירורגיים שמטרתם לשפר את צורתם החיצונית. הסיבות לכך עשויות להיות נעוצות בעובדה שרוב הגברים נרתעים מהופעת צלקות, לעומת נשים אשר מקבלות יותר בהבנה את הופעתן של צלקות נראות לעין. אולי זה נובע מהעובדה שנשים יכולות להסתיר את החתכים באמצעות השיער או על ידי אביזרים שונים, להבדיל מגברים. סיבה נוספת יכולה להיות קשורה בעובדה שלאחר ניתוח פלסטי יש צורך במנוחה ארוכה, בעוד גברים מעדיפים לחזור לעבודה במהירות האפשרית, גם מתוך אחריות ונאמנות למקצוע אך גם מתוך חשש שמא יגלו כי עברו ניתוח פלסטי.

ניתוח הצמדת אוזניים – ד"ר רם סילפן

בסרטון ד"ר סילפן יסביר על ניתוח הצמדת אוזניים, ניתוח שמיועד לבעלי אוזניים בולטות. אמנם ניתן להסתיר בעזרת תספורות נכונות, אך בהליך פשוט יחסית תוכלי להשיג את החופש ללכת בכל תספורת ולהיחשף ללא בושה. ד"ר סילפן יפרט ויסביר על הליך הניתוח, מי מתאים לניתוח ומהן התועלות של ניתוח זה.

אז מה בכל זאת יכול לגרום לגבר לרצות לעבור מתיחת פנים?

בדיוק כמו הנשים, גם גברים יכולים להביע חוסר שביעות רצון מהמראה שלהם ואין זה פסול לרצות לעבור טיפולים וניתוחים שונים שיסייעו בהשגת המראה המיוחל. במיוחד היום, כאשר ניתוחי מתיחת הפנים עברו שיפור משמעותי וניתן להגיע באמצעותם לתוצאות מאוד מדויקות, הביקוש לניתוח בקרב גברים הולך ועולה. לרוב, מי שמתעניין במתיחת פנים הוא גבר שעבר את גיל 40 ומעוניין להיפטר מקמטים במצח, מסביב לפה ולעיניים, בלחיים ובאזור הסנטר. גם גברים שאיבדו מנפח עור הפנים וסובלים ממראה ה"בולדוג" (נפילת השומן מהלחי כלפי הפה), מהצטברות שומן או עור עודף בצוואר או משינויים בצבע העור שנובעים מפגמי שמש ופיגמנטציה, מוצאים את הפתרון בניתוח מתיחת הפנים.
מה מייחד מתיחת פנים גברית?
ברמת העיקרון, הפרוצדורה אצל נשים וגברים היא די זהה, אך לפנים הזכריות יש מספר מאפיינים אנטומיים מגדריים שונים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת האסטרטגיה הכירורגית, הכוללים:
1. ארכיטקטורת עצמות מובהקת (מלתעות גדולות, פנים מרובעות וכדומה).
2. מסת שריר פנים בולטת
3. לחיים שטוחות וזוויות עם מעט שומן תת עורי
4. עור עבה, צפוף וכבד עם הרכב עשיר של זקיקי שיער וכלי דם.
התהליך הפיזיולוגי של הזדקנות הפנים הוא הדרגתי יותר אצל גברים ומתרחש בשלב מאוחר יותר של החיים, לעומת נשים אשר לעיתים קרובות חוות האצה סביב גיל המעבר.
הפנים הזכריות דורשות גישה כירורגית שמרנית שמדגישה את התכונות הגבריות הטבעיות. הטכניקות שונות מאלו של מתיחת הפנים הנשית, שכן החשיבות מונחת על שימור הזווית של מבנה העצמות, תוך שחזור קווי הרקמה הרכה.
השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני ניתוח מתיחת פנים גברי:
1. מיקום החתך – לגברים עם תספורות קצרות, בדרך כלל יותר קשה להסוות את הצלקת. לכן חתכים לשימור קווי השיער המקבילים לחתכים ושיטות לצמצום הצלקות הם מרכיבים חשובים במתיחת פנים גברית. עבור גברים עם קווי צוואר טובים באופן טבעי ורפיון קטן בעור, "צלקת קצרה" תציע את הפתרון הטוב ביותר כי לא תהיה הצטלקות מאחורי האוזניים. כמות זקיקי שיער הפנים (זקן ופאות לחיים) בדרך כלל יקבעו האם החתך יעקוב אחר קווים טבעיים של העור מול האוזן או בתוך האוזן. שניהם כמעט ולא נראים לעין. החתך מול האוזן הוא הפתרון המסורתי שכן אין עור שנושא את השיער בתוך האוזן. עם זאת, ניתן גם להסיר זקיקי שיער לא רצויים במהלך הניתוח, או לאחר הניתוח באמצעות לייזר.
2. שינוי במערכת השרירים- הנטייה לירידה גרביטציונית של רקמות רכות וכבדות קשורה בפנים ובצוואר התחתונים, שינוי במערכת השרירים הוא מרכיב חיוני במתיחת פנים זכרית. תמרון כירורגי זה מספק את המיקום הטוב ביותר של הרקמות, ללא מתיחת העור וקובע את המידה שבה משוחזרים קווי הפנים.
3. שחזור נפח הפנים- שינויים משמעותיים בעובי הרקמות מתרחשים בעשורים הרביעי והחמישי של החיים. מסיבה זו, יש לשקם את הרקמות כחלק מתהליך מתיחת הפנים. גברים בדרך כלל חווים ניוון רך. כתוצאה מהפרעות של שומן מסביב לעיניים ועור רופף בעפעפיים, הפנים נראות זקנות יותר. טיפולי העברת שומן יחדשו את נפח האיבר לאורך כל הפנים.
החלמה ממתיחת פנים גברית
חשוב לזכור שאחרי הכל, מדובר בניתוח ולכן ככל שדרישות הרופא ימולאו בצורה המלאה והחלקה ביותר, כך ההחלמה תהיה קלה ומהירה יותר. בימים שלאחר הניתוח, צפו לכאבים וחבלות וקחו בחשבון שהבצקות שיופיעו על הפנים עשויות ללוות אתכם בשבועיים שלאחר הניתוח, לכן גלו סבלנות והיערכו בהתאם מול מקום העבודה. הצלקות יהיו אדומות בהתחלה אך במשך הזמן הן ילכו וייטשטשו. הקפידו לשמור על כללי ההיגיינה שהרופא המליץ עליהם והיו ערניים לתופעות חריגות שמצריכות התערבות רפואית כמו זיהום, דימום, א-סימטריה, צלקות בולטות מדי וחוסר תחושה. גלו סבלנות, כי על אף שתוכלו לחזור לפעילות כבר לאחר שבועיים, תהליך ההחלמה המלא יכול לקחת כשנה-שנה וחצי ורק לאחר מכן תוכלו לראות את התוצאה הסופית.

ניתוחי פנים נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי פנים נוספים, ביניהם ניתוח אף, ניתוח סנטר, הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אזניים, הרמת גבות ומצח, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג וניתוח להסרת שומן מהלחי.

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

X    דילוג לתוכן