6 מיתוסים נפוצים על ניתוחים פלסטיים

גם בתחום הניתוחים הפלסטיים קיים מידע שעלול להתברר כשגוי ועלול להטעות את המטופלים הפוטנציאליים. לפניכם 6 מיתוסים על ניתוחים פלסטיים

קרא עוד >>

האגדות על ניתוחים פלסטיים

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

במציאות של היום, בעיקר בזכות האינטרנט, המידע שאנחנו נחשפים אליה הוא אין-סופי, ואמנם כל אחד יכול יכול להיחשף אל כמויות המידע, ואף אחד לא מבטיח שהמידע המועבר אכן נכון. גם בתחום הניתוחים הפלסטיים קיים מידע שעלול להתברר כשגוי ועלול להטעות את המטופלים הפוטנציאליים. לפניכם 6 מיתוסים על ניתוחים פלסטיים:

1. מיתוס – "ניתוח פלסטי משפיע רק על המראה החיצוני"

עובדה –אמנם נכון שניתוח פלסטי פועל לשיפור המראה החיצוני של המטופל, אבל לפי עדויות של מטופלים לפני ואחרי ניתוחים פלסטיים, המראה החיצוני ממלא תפקיד משמעותי בביטחון העצמי שלהם, בתחושת הערך ובהרגשה הכללית.
לאחר הניתוח הפלסטי המטופל הממוצע לרוב מרגיש בריא יותר, חרד פחות ובעל הערכה עצמית גבוהה יותר, כך שניתוח פלסטי יכול להשפיע גם על בריאות הגוף והנפש ועל איכות החיים באופן כללי.

 

2. מיתוס – "ניתוחים פלסטיים הם יקרים מאוד".

עובדה – ניתוחים פלסטיים אינם מיועדים עוד רק לעשירון העליון; הודות להתקדמות הטכנולוגית, כיום ניתן לעבור הליכים קוסמטיים לא פולשניים במחירים מוזלים יותר. בנוסף, כמה מקופות החולים מממנות ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים.

3. מיתוס – "ניתוח פלסטי משאיר צלקות בולטות ומכוערות"

עובדה – כל הניתוחים משאירים צלקות, אבל דווקא בניתוחים פלסטיים יש מודעות רבה יותר למראה הצלקות לאחר הניתוח. מנתחים פלסטיים מיומנים דואגים להסתיר את הצלקות ככל האפשר. לדוגמה: בניתוח להגדלת חזה הצלקות ממוקמות בתחתית השד, בקפל שבין השד לבטן; בניתוח מתיחת פנים הצלקות ממוקמות לאורך קו השיער ובתוך קווי המתאר של האוזניים; בניתוח מתיחת בטן הצלקות ממוקמות מתחת לקו המפשעה התחתון.

4. מיתוס – "שאיבת שומן = ירידה במשקל".

עובדה – יש אנשים חושבים ששאיבת שומן יכולה לשמש תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית קבועה, ועליהם לדעת ששאיבת שומן והורדה במשקל אינם זהים.

בשאיבת שומן מסירים את השומן העודף שבגוף, אך עלייה במשקל תחזיר את השומן לחלקי הגוף. לכן גם אחרי שאיבת שומן יש להקפיד על משקל תקין ולבצע פעילות גופנית קבועה כדי לשמור על התוצאות.

5. מיתוס – "שתלים בחזה אינם בטוחים לשימוש"

עובדה – מספר מחקרים רפואיים הוכיחו שהשתלים בטוחים לשימוש, והם אף עוברים בדיקות. כמו כן, לא נמצא שום קשר בין שתלים בחזה לבין התפתחות סרטן השד.

6. מיתוס – "ניתוחים פלסטיים הם לנשים בלבד"

עובדה – על פי מחקרים אמריקניים שנעשו נמצא כי בין השנים 1997 ל-2013 חלה עלייה חדה של 273% במספר הגברים שעברו ניתוחים פלסטיים לשיפור מראם החיצוני.

ניתוח מתיחת בטן

בסרטון יתאר ד"ר סילפן את ההיסטוריה של ניתוחי הבטן, טכניקות השונות והשינוי באופי הניתוחים. לאור גידול הידע והמודעות לסיבוכים אפשריים, קיימת כיום מגמה של חשיפה ופולשנות מינימלית וטיפול ממוקד. ד"ר סיפן מתאר את במהלך הסרטון את ההליך ואת תהליך ההחלמה.

מתיחת הבטן נותנת מענה לאחר לידות, הרזיה דרסטית ובמקרה של עודפי עור והחלשות דופן הבטן. ניתוח הבטן מסייע לעיצוב הבטן ומשפר את כל קווי המתאר כך שתוכלי לחוש מחוטבת ונשית יותר .

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי אסתטיקה נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון טיפולים אסתטיים, ביניהם טיפול בצלקות, העלמת סימני מתיחה, טיפולים לאחר הריון ולידה, שחזור לאחר תאונות וכוויות, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג, ניתוח להסרת שומן מהלחי  טיפולים להעלמת סימני מתיחה, המסת שומן בקור, ניתוח FFS, ושחזור לאחר תאונות וכוויות. לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top