6 גורמים נפוצים לניתוח אף

בעולם שבו חיים מעל 7.5 מיליארד בני אדם, זה לא מפתיע שיש מיליארדי פרצופים שונים, ולכל אחד מהם אף שונה. ובכל זאת, ניתן לחלק את צורת האף של כל האנשים בעולם לקבוצות. חלק מהאנשים מרוצים מצורת האף שלהם וחלקם היו מעדיפים לשנות אותו. כאן תוכלו לקרוא על שש צורות של אפים המהוות גורמים נפוצים לניתוח אף.

קרא עוד >>

מתי מבצעים ניתוחי אף

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

עולם שבו חיים מעל 7.5 מיליארד בני אדם, זה לא מפתיע שיש מיליארדי פרצופים שונים, ולכל אחד מהם אף שונה. ובכל זאת, ניתן לחלק את צורת האף של כל האנשים בעולם לקבוצות. חלק מהאנשים מרוצים מצורת האף שלהם וחלקם היו מעדיפים לשנות אותו. כאן תוכלו לקרוא על שש צורות של אפים המהוות גורמים נפוצים לניתוח אף.

1. גשר האף רחב או שטוח מדי

הפתרון לגשר אף רחב או שטוח מהרגיל הוא בדרך-כלל הקטנת רוחב גשר האף ועיצוב קצה האף. לעיתים אף נעשה שימוש בשתלים למילוי הגשר. התוצאות יכולות להיות מדהימות, אבל צריך לקחת בחשבון שתהליך ההחלמה יכול להימשך אפילו מעל שנה.

2. אף בעל קצה גדול

יש מטופלים שמעוניינים בניתוח אף משום שקצה האף שלהם גדול מדי. לרוב הבעיה נובעת מקצה מעוגל המעניק לאף מראה גדול וחסר פרופורציות. ניתוח אף יכול בהחלט לתקן את המראה הזה על ידי עיצוב מחדש של הסחוס ובכך ליצור לאף מראה משולש ורך יותר.

3. אף ארוך או גדול מדי

אף ארוך או גדול מדי, ולעיתים אף שילוב של שניהם ביחד, מושך את תשומת הלב של הסובבים ועשוי לגרוע מתשומת הלב המוקדשת לתווי הפנים האטרקטיביים יותר שלנו, כמו העיניים או השפתיים. במקרים כאלה, אפשר להקטין את האף ובמידת הצורך גם לעצב את האף מחדש.

4. אף מחודד

אף מחודד הוא תוצאה של סחוס עודף במחיצת האף או בקצהו. אחוזי ההצלחה של ניתוח לתיקון אף מחודד הם בדרך כלל גבוהים ועומדים במבחן הזמן. גם זמן ההחלמה מהיר יותר, משום שההתערבות הכירורגית מתמקדת בעיקר בקצה האף ולא בכולו. ניתוח מוצלח יעניק לפנים מראה רך יותר.

5. אף עקום

אסימיטריה באף יכולה לנבוע מפגיעה או טראומה במהלך הלידה, או מגורמים תורשתיים כמו עודף סחוס או עצמות אשר מטה את האף לצד אחד. סוג זה של פגם קוסמטי עשוי להיות קשה יותר לתיקון, משום שמדובר בהליך מורכב ולעיתים אף פולשני יותר משאר ניתוחי האף, ולכן יש לבצע את הניתוח רק עם מנתח פלסטי מומלץ, מוסמך ומנוסה, שיבטיח תוצאות מוצלחות.

6. גיבנת בולטת על גשר האף

גיבנת על גשר האף היא בין הגורמים השכיחים ביותר לביצוע ניתוחי אף. אצל חלק מהאנשים מדובר בבליטה קטנה ואצל חלקם האף מקבל מראה רומי ודומיננטי יותר. אתם יכולים להחליט האם אתם מעוניינים להיפטר מהגיבנת לגמרי או שדווקא תעדיפו להשאיר חלק ממנה, כדי לשמור על המראה הטבעי ולא לבצע שינוי דרסטי מדי.
לא משנה מאיזו סיבה אתם מתעניינים בניתוח אף, חשוב שתזכרו מספר דברים חשובים: אף אדם אינו דומה למשנהו ומה שנחשב בעיניכם ליפה ומושך באדם אחר, לא בהכרח יתאים לכם ולכן חשוב להתייעץ עם המנתח ולהגיע להחלטה הנכונה ביותר למבנה הפנים שלכם ולהיעזר גם באילוסטרציות ממוחשבות של מראה הפנים לאחר ניתוח האף.
כמו כן, התוצאה הסופית מתקבלת רק מספר חודשים לאחר הניתוח וכי לוקח זמן להתרגל למראה החדש. בסופו של דבר, הכי חשוב שאתם תאהבו את התוצאה ותהיו שלמים איתה.

ניתוח אף – כיצד להתאים את האף למבנה הפנים?

האף הוא אזור מרכזי ובולט בפנים, לכן חשוב לעשות התאמה מדויקת למבנה הפנים הספציפי של המטופל\ת. בסרטון נסביר ונדגים כיצד המפגש האישי עם המטופל\ת, הבנת רצונותיו  וההתאמה למבנה הפנים שלו חיונית ליצירת מראה אסתטי ורצוי. בסרטון נדגים הבדלים בין לפני ואחרי הניתוח אף.

מוזמנים לתאם פגישה ולהגיע לאחת ממרפאותינו בתל אביב או בקריון (קריית ביאליק), נשמח לעשות עבורכם את ההתאמה הטובה ביותר ולהגיע לתוצאה האופטימלית.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי פנים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי פנים נוספים, ביניהם ניתוח אף, ניתוח סנטר, הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אזניים, הרמת גבות ומצח, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג וניתוח להסרת שומן מהלחי.

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top