טיפול PRPתיקון העור והשיער בפלזמה במרכז תל אביב

בדם שלנו יש חומרים יקרי ערך, שעשויים לשפר במידה ניכרת את מראה העור ואת מצב השערות. טיפול PRP הינו פתרון חדשני שמנצל את העובדה הזו לרענון והצערת הפנים כמו גם לטשטוש צלקות בפנים ולעיבוי קו שיער דליל. התהליך מתבצע ע"י לקיחת דם מהמטופל עצמו והזרקתו לאחר שעבר העשרה מיוחדת. זהו טיפול בטוח לחלוטין שלא מחייב הרדמה או פינוי זמן להחלמה – וכדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר האפשריות חשוב לעבור אותו אצל רופא בעל ניסיון רב בתחום הרפואה האסתטית בכלל, וטיפולי PRP בפרט.

איך טיפולי PRP מייצרים שינוי משמעותי לטובה?

השם PRP הוא ראשי תיבות של הביטוי Platelet Rich Plasma, ובעברית: פלזמה עשירה בטסיות. זהו גם "סוד" ההצלחה של הטיפול החדשני.

הפלזמה היא הנוזל שבדם, ובין השאר יש בו חלבונים שונים (אלבומין, גלובולין ואחרים), מינרלים כגון אשלגן, סידן, נתרן ועוד. טסיות הדם מכילות גורמי גדילה – חלבונים שיודעים לכסות אזורים פצועים וליצור תאי עור חדשים. בין השאר הטסיות מעודדות פיברובלסטים ליצור סיבי קולגן חדשים ואלה מקנים לעור מראה מוצק והדוק יותר.

לעור הפנים

טיפול PRP מבוסס על אותן טסיות ועל החלבונים רבי התועלת שבהן. לאחר לקיחת הדם מתבצע תהליך סרכוז (צנטריפוגה) שבו הטסיות האדומות מופרדות מכל שאר המרכיבים ואז מעורבבות עם הפלזמה – התוצאה היא נוזל עשיר במיוחד בחומרי הגדילה, ובעצם תשתית מצוינת לחידוש רקמות עור באזור שאליו מוזרק ה-PRP.

לשיער

טיפול PRP לשיער דליל או כשמתחילה התקרחות כולל את הזרקת הפלזמה העשירה בטסיות אל הקרקפת. הנוכחות של גורמי הגדילה ותאי הגזע שבטסיות בקרקפת מסייעת לשיקום זקיקי השערות. השפעה חיובית נוספת היא תמיכה בתהליכי צמיחת השיער.

באילו מקרים כדאי לשקול טיפול PRP?

  • שיער דליל
  • לאחר השתלת שיער כשרוצים לשמר/לחזק את התוצאות
  • צלקות מסוגים שונים בפנים
  • כשהמטרה היא הצערת עור הפנים והענקת מרקם מוצק והדוק יותר

כיצד מתבצע הטיפול?

השלב הראשון הוא כאמור לקיחת דם מהמטופלים עצמם – תהליך שדומה במהותו לבדיקת דם שגרתית. לאחר מכן ישנה המתנה קצרה להשלמת תהליך הסרכוז (צנטריפוגציה).

לקראת הזרקת הפלזמה והטסיות לעור הפנים, הרופא המטפל דוקר אותן בנקודות מדויקות. אל נקודות אלה יוזרק החומר שיוביל בסופו של תהליך להתחדשות עור משמעותית. באופן דומה תתבצע גם ההזרקה אל הקרקפת לטובת קו שיער מרשים יותר.

בכל מקרה מדובר בטיפול שמתבצע תחת אלחוש מקומי, ובהתאם החזרה לשגרה הינה מידית.

כמה טיפולים נדרשים?

בדרך כלל נדרשים כ-3-5 טיפולים, עם מרווחים של כחודש ביניהם. בכל מקרה ניתן להגיע למפגש ייעוץ עם ד"ר רם סילפן, מייסד ומנהל מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית. במפגש זה בוחן ד"ר סילפן את מצב העור או השיער, ועל סמך הניסיון העשיר שלו ממליץ על פרוטוקול טיפולים מותאם ספציפית לכל אדם.

בנוסף, המפגש מאפשר למטופלים להבין מהן התוצאות האפשריות וכיצד הם ייראו לאחר טיפולי PRP בהתאם להמלצה.

בטיחות מלאה ותוצאות מרשימות

באופן עקרוני טיפול PRP בטוח לחלוטין, שכן הוא מסתמך על דם שנלקח מהמטופלים עצמם. יחד עם זאת, כדי לעבור אותו בראש שקט באמת, חשוב להגיע למרפאה מאובזרת היטב כמו מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית. דגש נוסף הוא להפקיד את מלאכת ההזרקה בידי רופא מיומן שיבצע את כל הדקירות ברמת דיוק מרבית. הניסיון והמיומנות תורמים באופן טבעי גם לאיכות התוצאות – ולשיפור במראה החיצוני.

אולי יעניין אותך גם

ניתוחי אסתטיקה נוספים

במרפאתנו מתבצעים בכל יום מגוון טיפולי חזה באופן בטוח ומקצועי. מוזמנת אלינו למרפאה לפגישת ייעוץ מקצועית עם מומחה פלסטי בכיר.

X    דילוג לתוכן