סיבות להיפגש עם המנתח אחרי הגדלת חזה

מתי הייתה הפעם האחרונה שדיברת עם המנתח הפלסטי? ברור שלא בתדירות גבוהה כמו עם רופא המשפחה, אך חשוב לדעת שיש צורך במעקב רפואי גם של המנתח הפלסטי, אפילו שנים אחרי הניתוח.

קרא עוד >>

הגוף משתנה ושתלים הם לא לנצח

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

אם עברת ניתוח הגדלת חזה, חשוב בעיקר לשתף את המנתח בכל שינוי במראה החזה או בתחושה שלו. ככל שחולפות השנים איכות השתלים בחזה יורדת, לכן מומלץ להיפגש בקביעות עם המנתח הפלסטי שלך לאחר כעשר שנים ממועד הניתוח. יש לכך מספר סיבות:

1. הגוף משתנה רבות בעשר שנים
במשך עשור הגוף שלנו משתנה, אם נרצה או לא. בעשור שעבר מאז הגדלת החזה אולי ילדת ילדים, שמנת או רזית, וגופך התבגר מן הסתם עם השנים.

עם השנים יכולים להיווצר שקעים במראה החזה או להתפתח חוסר סימטריה, ואם התופעות האלה מוכרות לכן, ייתכן שכדאי להיפגש עם המנתח הפלסטי ולשמוע על טכניקות קיימות לשיפור מראה החזה.

גם אם את אחת מבנות המזל שנראות היום טוב מתמיד, ייתכן שהניתוח שעברת לפני עשור (מן הסתם אחרי שהשקעת מחשבה רבה בהחלטה ובהתאמת השתלים), כבר אינו מתאים למבנה גופך ולהעדפות האסתטיות הנוכחיות. במקרה כזה, את יכולה להחליף את השתלים ולהתאים אותם מחדש: להגדיל את השתלים או להקטין אותם, לשנות את הצורה או את סוג השתל או כל שינוי שיגרום לך להרגיש טוב יותר עם המראה שלך.

2. בדיקת בטיחות השתלים ואת איכותם
השמועה לפיה השתלים עמידים רק לעשר שנים אמנם אינה נכונה, אבל עדיין מומלץ לבדוק את השתלים אחרי פרק זמן כזה, כפי שהיית בודקת את תקינות של כל הליך רפואי אחר. השתלים אינם עמידים לכל החיים, ואחרי תקופה ארוכה השתלים עלולים להיקרע או לדלוף, ולא יזיק לבדוק את עמידותם גם אם לא נראו שינויים במראה או בתחושת החזה.

בנוסף, יצרניות שתלים רבות מספקות אחריות לעשר שנים על החלפת שתלים בחזה במקרים של התכווצות קופסית, התפתחות נפיחויות חריגות וקרעים שונים. אחריות זו בדרך כלל מכסה את העלות של החלפת השתלים או תיקונים שונים, ובדיקת השתלים לפני י שהאחריות פגת תוקף יכולה לחסוך לך כסף רב.

3. חידושים בשתלים להגדלת החזה
הטכניקות המשמשות לניתוחי הגדלת החזה השתפרו עם השנים. וכיום ישנם יותר סוגי שתלים מבעבר, ובדיקה מאוחרת יכולה להוביל אותך לבחור שתלים מתאימים יותר.
לדוגמה, כיום משתמשים ב"דור החמישי של שתלי הסיליקון", והוא מציע למטופלות מראה טבעי ויציב יותר. לשתלים אלה, המכונים לעתים "שתלי דוב גומי", יש מספר יתרונות משמעותיים לעומת שתלים מדורות קודמים. שתלים אלו גמישים יותר ונוקשים פחות, השתלתם מלווה בשיעור נמוך של סיבוכים בהשוואה לקודמים, והתוצאות סופיות מהירות יותר, ואורכות בין 3–4 חודשים.

בטיחות שתלי סיליקון.

ד"ר סילפן הגיע למפעלים המייצרים שתלי סיליקון וראה את תהליך הייצור מקרוב. בסרטון תוכלו להתרשם לעומק מתהליך הייצור של שתלי הסיליקון ולקבל תשובות מקיפות בנוגע לשתלי הסיליקון.

ד"ר סילפן יתאר את תהליכי בקרת האיכות וידבר על חומרי המילוי והמגמות הרווחות כיום.

מהי עמידות השתלים ואם צריכים להחליף אותם אחת למספר שנים? מהם הסימנים המצביעים על בעיה בשתלים? האם ניתן לבצע ממוגרפיה בשתלים? האם נדרש מעקב?

על שאלות אלו ונוספות יענה ד"ר סילפן בסרטון

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי חזה נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחים לעיצוב החזה ביניהם ניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שיחזור שד וגניקומסטיה. לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top